Duchové Sudet - Fotograf Roman Kubeček

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:


Duchové Sudet je můj skromný projekt, kterým bych chtěl široké veřejnosti ukázat pohnutý osud československého pohraničního opevnění v roce 1938.
Fotografie spojuji do tzv. fotomontáže tak, abych prolnul historii i současnost pevností a pevnůstek zároveň, inspirací mi byla před lety fotografie z Berlína ze série Duchové historie.

Podrobný popisek k fotografiím.
I. Paní Marie Pšeničková, dcera velitele K-S 5 poručíka Františka Čecha, se dívá zpět do roku 1938 na svého tátu a část osádky pěchotního srubu.
II. Elitní 19. hraničáři na pěchotním srubu K-S 35 nad Mladkovem v Orlických horách. Německé jednotky se jim plánovaly vyhnout a zaútočit jinde.
III. Němečtí důstojníci na objektu lehkého opevnění u Rýchor. Tento objekt měl být dobyt 1. října 1938 v ranních hodinách německou 1. četou, 3. roty.
IV. Německý důstojník Lt.  Mogschar před řopíkem u Rýchor. 1. října 1938 ráno měl se svojí první četou tento objekt dobýt.
V. Část osádky pěchotního srubu K-S 14 "U cihelny" nedaleko města Králíky. Četař Arnošt Hrad odmítl po Mnichovu objekt opustit a spáchal sebevraždu.
VI. Osádka u pěchotního srubu K-S 15 "U lípy" Dobové fotografie pořizoval čs. důstojník, který na motorce objížděl pevnosti a fotil je i s vojáky.
VII. Německý civilista u pěchotního srubu R-S 67 "Obora" Němci si v říjnu r.1938 vyfotili profesionálně každý objekt čs. těžkého opevnění.

 
Copyright © Roman Kubeček
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky